• .tv uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .tv 28,5$ / Yıl 28,5$ / Yıl 28,5$ / Yıl
  .tv Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 28,5$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 10 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 40 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 30 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve 28,5$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 5 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama : Küçük bir pasifik adası olan "Tuvalu" için tahsis edilmiş üst seviye ülke alan adı uzantısıdır.
  Kullanım Alanı : .tv uzantısı Televizyon endüstrisi tarafından tercih edilmektedir.
  Kısıtlamalar : Yok
  Kayıt Koşulu :
  Kayıt için Şartlar : 1-10 Yıl arası yeni .tv alan adı kaydı yapabilirsiniz.
  Whois Server : tvwhois.verisign-grs.com
  Transfer : ".tv " uzantılı alan adları transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
  -Transfer işleminin başlatılabilmesi için alan adının kilitli olmaması gerekmektedir.-Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir.Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından tyransfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.
  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN Desteği mevcuttur.
  Siparişinizi buradan verebilirsiniz.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 4, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .tv alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 100 $ + 1 yıllık yenileme bedeli 28,5$ şeklindedir.